Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Nejnovější články

Doporučené články

Více článků


molekularni-onkologie-kolorektalniho-karcinomu-aneb-v-molekularni-analyze-je-budoucnost.jpg

Molekulární onkologie kolorektálního karcinomu aneb V molekulární analýze je budoucnost

18.10.2016 | Mgr. Ing. Bc. Libor StaněkCelý článek...Zhoubné novotvary tlustého střeva a konečníku (CRC) patří ve světové populaci k nejčastějším nádorovým onemocněním, jsou nejčastější onkologickou diagnózou po karcinomu prostaty u mužů a po karcinomu prsu u žen a reprezentuje je víc než 8 tisíc případů ročně. Až ve 25 ̶ 30 % případů bývá v době stanovení primárního nádoru ve střevě již zjistitelné metastatické postižení jater (méně často jiných orgánů), u dalších 35 % se metastázy vyvinou v pozdějším období. Světová incidence byla pro rok 2012 odhadnuta na celkem 1 360 602 nově diagnostikovaných nádorů, v Evropě pak 447 136 nádorů.
refluxni-chorobou-jicnu-trpi-kazdy-desaty-clovek.png

Refluxní chorobou jícnu trpí každý desátý člověk

06.12.2018 | Michael HromadaCelý článek...Typickým příznakem tohoto onemocnění je pálení žáhy, způsobené návratem žaludečních šťáv zpět do jícnu a do úst. Nemocní přitom často netuší, že i jejich další zdravotní komplikace jako třeba chronický kašel či chrápání způsobuje právě reflux. Ještě nedávno byla diagnostika této choroby poměrně nepříjemná, dnes už je však k dispozici jednoduchý a bezbolestný test, který onemocnění a jeho závažnost spolehlivě odhalí ze vzorku slin.
nove-produkty-v-synlab-francie.jpg

Nové produkty v SYNLAB Francie

30.11.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Ve skupině SYNLAB Group pravidelně zavádíme nové produkty a služby. V tomto čísle magazínu Synlabianer vám představíme novinky, které nedávno spustili naši kolegové ve Francii.
sexualne-prenosne-infekce-3-cast-lidske-papilomaviry-hpv.jpg

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)

18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenůCelý článek...Vážení čtenáři časopisu SYNLABIANER, na následujících stránkách naleznete závěrečný díl našeho redakčního seriálu o sexuálně přenosných infekcích, který pro vás připravila Laboratoř molekulární diagnostiky. V předchozích dílech jste měli možnost dozvědět se o bakteriálních původcích urogenitálních sexuálně přenosných infekcích. Poslední díl tohoto cyklu je zaměřen na virové původce přenosné sexuálními kontakty v lidské populaci, tedy na tzv. lidské papilomaviry, známé více pod zkratkou HPV, odvozenou od anglického slovního spojení human papillomavirus.
on-line-preventivni-pece-v-synlab-czech.jpg

On-line preventivní péče v synlab czech

30.11.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...V předchozím čísle Synlabianeru jsme vám představili naši novou službu, která se soustředí na zákazníky z řad samoplátců. Prostřednictvím e-shopu, kde naleznou parametry a metody laboratorních vyšetření uspořádaných do přehledných balíčků, se snažíme zlepšit našim klientům dostupnost nadstandardní péče a pomáháme jim snáze se starat o své zdraví.
Více článků

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková


Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů