Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Nejnovější články

Doporučené články

Více článků


zdravi-naroda-se-opet-vratilo-k-tukum-v-krvi-cesi-opet-propadli.jpg

Zdraví národa se opět vrátilo k tukům v krvi, Češi opět propadli

22.08.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Preventivní program Zdraví národa se opět tematicky zaměřil na tuky v krvi. Zájemci napříč Českou republikou měli možnost absolvovat laboratorní vyšetření lipidového profilu. Výsledky laboratorních rozborů nepřekvapily a bohužel potvrzují, že česká populace bojuje se zvýšenou hladinou cholesterolu a dalších krevních tuků.
refluxni-chorobou-jicnu-trpi-kazdy-desaty-clovek.png

Refluxní chorobou jícnu trpí každý desátý člověk

06.12.2018 | Michael HromadaCelý článek...Typickým příznakem tohoto onemocnění je pálení žáhy, způsobené návratem žaludečních šťáv zpět do jícnu a do úst. Nemocní přitom často netuší, že i jejich další zdravotní komplikace jako třeba chronický kašel či chrápání způsobuje právě reflux. Ještě nedávno byla diagnostika této choroby poměrně nepříjemná, dnes už je však k dispozici jednoduchý a bezbolestný test, který onemocnění a jeho závažnost spolehlivě odhalí ze vzorku slin.
specifika-odberu-krve-u-deti.jpg

Specifika odběrů krve u dětí

30.11.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Odběry krve u dětí jsou v mnoha oblastech specifické. Proto je velmi důležité, aby je prováděly zkušené, empatické a trpělivé odběrové sestry. Zásadní roli hraje také přístup rodiče, kterému dítě důvěřuje a dokáže s jeho podporou zbytečný strach překonat.
spravny-odber-a-transport-vzorku-biologickeho-materialu-v-klinicke-mikrobiologii.jpg

Správný odběr a transport vzorků biologického materiálu v klinické mikrobiologii

24.05.2017 | Michaela Kavanová, DiS., Věra PodhajskáCelý článek...Jak na správný odběr biologického materiálu pro bakteriologická, mykologická, parazitologická a PCR vyšetření? I to bylo jedno z témat odborného semináře, pořádaného společností synlab czech s. r. o.
ockovani-v-ordinaci-praktickeho-lekare-soucasnost-a-ocekavane-zmeny-od-roku-2018.jpg

Očkování v ordinaci praktického lékaře: současnost a očekávané změny od roku 2018

30.11.2017 | MUDr. Ivana Krabatschová, KHS Jčk, vedoucí protiepidemického odd. CK-PTCelý článek...Od 1. ledna 2018 vstoupí v platnost změna vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem. Přináší přitom mnohé novinky.
Více článků

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů