Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Úvodník

uvodnik.png 06.12.2018 | MUDr. Marek Antoš

Vážení čtenáři, mám velkou radost, že vás mohu pozdravit v úvodníku nového čísla našeho společného časopisu Synlabianer.

V plném proudu letošního krásného léta jsem změnil své profesní působiště a nastoupil do pražské laboratoře SYNLAB v Jankovcově ulici na pozici odborného garanta pro klinickou biochemii a zástupce vedoucí laboratoře.

V předchozích 20 letech jsem pracoval v menších a malých laboratořích v severních Čechách. Velmi mi přirostla k srdci nemocniční laboratoř v Lounech. Bylo to první pracoviště, které jsem mohl řídit zcela sám, a postupně jsem si ho vybudoval podle svých požadavků.

V pravý čas přišla nabídka vedení společnosti SYNLAB a já jsem začal uvažovat o změně zaměstnání. Jsem ale narozen ve vzdušném znamení váhy a každé rozhodnutí pečlivě vážím. Proto velmi oceňuji trpělivé a vstřícné jednání vedení společnosti, díky kterému se uskutečnila velmi pozitivní změna v mém životě. Přesvědčilo mne jednak společné profesionální vystupování týmu vedoucích, kteří mi umožnili prohlídku laboratoře, jednak samotné technologické vybavení.

Co bylo je pryč a změna je život. Nové pracoviště pro mě představovalo velkou výzvu, současně jsem si tak ale splnil svůj velký sen o moderní laboratoři vybavené špičkovou technologií. Laboratoř v Jankovcově ulici si mne získala na první pohled – přístrojové vybavení nejlepší kvality od nejlepších světových firem, výborná organizace provozu a skvělý tok biologického materiálu.

Velký bonus pro mě osobně představoval biochemický analyzátor řady AU ve třech exemplářích. Excelentní jemná japonská mechanika ve spojení s křišťálově čistou optikou. To je záruka excelentní kvality poskytovaných služeb a přesných výsledků, které jsou důležité pro diagnostické rozhodování ošetřujících lékařů.

Během posledních měsíců jsem intenzivně pracoval na svém zaškolení a seznámení se s rozsáhlým provozem laboratoře. Jsem rád, že se mi povedlo úspěšně se začlenit do progresivního pracovního týmu odborných pracovníků a že mohu poskytnout aktivní podporu provozu naší firmy. Rád odpovídám na dotazy lékařů a pacientů. Z jejich reakcí mám dobrý pocit, že se mi to daří.

S velkým potěšením spolupracuji s týmem analytiků na úseku biochemických analýz. Těším se, že i mně se podaří připojit se k úsilí o další rozvoj laboratoře. Těším se také na nové analyzátory a nové trendy v automatizaci provozu laboratoře, které nám jistě přinese doba budoucí. Rád bych připojil k provozu laboratoře odběrové místo, které by sloužilo k rozvoji speciálních vyšetření s náročnou preanalytickou fází.

Děkuji všem našim zákazníkům, lékařům a pacientům za důvěru, kterou nám prokazují tím, že posílají žádanky a biologické materiály ke zpracování do našich laboratoří. Díky vám můžeme dělat svou práci, která nás baví. Děkuji všem kolegům, kteří se se mnou podělili o své znalosti, dovednosti a zkušenosti. Děkuji také naší marketingové specialistce za podporu a povzbuzení při úspěšné prezentaci naší firmy v rozhovoru pro Český rozhlas.

Tyto řádky budete číst v době, kdy přichází zima. Venku přibývá tmy a je příjemné posedět doma u roztopených kamen. Přeji vám všem příjemné prožití krásných vánočních svátků spojených s příchodem světla z narození nového života a mnoho radostných zážitků z dárků, které rozdáte i dostanete. Přeji vám pohodovou atmosféru voňavých svátků v kruhu rodiny a následně i veselou oslavu konce roku.

Mnoho zdraví, radosti a lásky v novém roce 2019.

MUDr. Marek Antoš
synlab czech, s. r. o.


Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2018/02
Zobrazit jako .PDF
uvodnik.png

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková