Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Úvodník

uvodnik_2.jpg 24.05.2017 | Tomáš Hofman

Vážení čtenáři, na tematickém i obsahovém rozsahu aktuálního vydání časopisu SYNLABIANER je nejlépe vidět, jak širokou oblast činností společnost synlab czech má.

Mnoho pacientů vnímá laboratorní vyšetření jen skrze odběrová pracoviště. Zapomínají ale na to, jak komplexní a složitý je celý „organismus“, který se o jejich zajištění stará, a také na vysokou odbornost, již zaměstnanci společnosti synlab mají. Navíc se jedná o dynamické prostředí, jež se neustále vyvíjí – díky novým laboratorním testům, novým znalostem, postupům. Všichni jsme proto v neustálém procesu vzdělávání. A své znalosti předáváme dále – lékařům, sestrám, dalšímu zdravotnickému i nezdravotnickému personálu. Desítky hodin měsíčně patří právě vzdělávání – a část z něho se následně odráží také na stránkách tohoto časopisu. I v tomto vydání můžete nahlédnout do široké škály vzdělávacích aktivit, seminářů či konferencí, které synlab organizoval nebo se jich aktivně účastnil.

Jak jsem již uvedl, synlab patří mezi průkopníky v nových vyšetřeních a metodách, které přináší také do České republiky – mimo jiné díky tomu, že patří do rodiny celoevropské laboratorní skupiny, jedné z těch největších, a může tak využívat panevropského know-how. Příkladem může být komfortní a přesné vyšetření na rakovinu tlustého střeva, které již několik měsíců na našem území nabízíme a jež se bezesporu stane důležitou součástí nejen prevence, ale také detekce onemocnění, v němž Češi stále drží neblahé prvenství.

Již několik posledních vydání SYNLABIANERU se věnujeme také právním novinkám, jež doslova chrlí čeští zákonodárci a ministerstva. Vyznat se ve všem, co se mění, je někdy téměř nemožné. O to spíš, že je potřeba sledovat nejen předpisy, které se přímo vztahují ke zdravotnictví, ale také ty z dalších oborů – třeba finančních, daňových, vzdělávacích a mnohých dalších. Servis, jejž dostáváme od našich právních kanceláří, se tak snažíme posouvat směrem k vám a ulehčit vám touto cestou alespoň částečně pracovní život.

Před námi se rýsují nová vyšetření v rámci preventivního programu Zdraví národa. V tomto vydání fakticky ukončujeme celý velmi úspěšný loňský ročník, jejž uzavřelo vyšetření trombofilních mutací u žen a dívek. Vždy nás překvapí, jak velký zájem o celý projekt mají nejen pacienti, ale také odborná veřejnost. Upřímně nás těší, že můžeme nejen podpořit prevenci, ale díky tisícům prošetřených pacientů také přispět relevantními statistickými údaji, které jsou pro odborníky nezbytné. Mimochodem, za dobu existence Zdraví národa jsme „prošetřili“ již téměř 40 tisíc pacientů, u stovek z nich jsme odhalili vážná onemocnění, zachraňovali jsme jejich zdraví, a dokonce i životy. Už to samo o sobě je důvodem k velké hrdosti. Pokud doplním, že celý preventivní program je financován mimo systém zdravotního pojištění, tedy z rozpočtu společnosti synlab, a že se do něj zapojují naši zaměstnanci napříč Českou republikou, pak není třeba cokoli více dodávat.

Je před námi doba dovolených. Při jejich plánování i prožívání myslete mimo jiné na zdraví své i svých blízkých, kteří pojedou s vámi. Ať se vám daří v práci, ale také odpočívat, a především užívat si života. A pokud najdete volnou chvilku, prolistujte a pročtěte si aktuální SYNLABIANER. Mé stručné resumé toho, co přináší, je jen drobná ochutnávka. Na dalších stránkách najdete mnohem více.

S přáním příjemného počtení

Tomáš Hofman

vedoucí oddělení dopravy

synlab czech s. r. o.

 


Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2017/02
Zobrazit jako .PDF
uvodnik_2.jpg

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková