Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Úvodník

Milí kolegové, ani se tomu nechce věřit, ale v rukách držíte poslední letošní vydání časopisu SYNLABIANER. Stejně jako čísla minulá, je i toto obsahově bohaté a myslím, že „to své“ si v něm najde opravdu každý.

Zákeřný virus zika, který útočí na nenarozené děti. Onemocnění, na které se často nemyslí – karcinom prsu u mužů. Představení nové sekce Laboratoře molekulární diagnostiky. Zajímavá třetí část seriálu o sexuálně přenosných infekcích. Článek o mnoha mýty opředené nemoci posledních let – autismu. Ale také informace o novinkách v SYNLABU – od nové služby až po nové logo. To jsou jen některé z článků, které na vás čekají.

Svět laboratorních vyšetření se nemění tak rychle jako ten mimo naše pracoviště. Nová vyšetření se objevují spíše pozvolna a ještě pomaleji nabíhají. Zásadně se nemění ani struktura vyšetřených pacientů a ani to, jakými onemocněními trpí. Vybavení našich laboratoří je dlouhodobě na špičkové úrovni, a proto ani v tomto ohledu nezažíváme nějaké převratné revoluce. Zdálo by se proto, že to, co děláme, je vlastně tak trochu nudné. Věřte ale, že není.

Žádný vzorek, který k nám do laboratoří přijde, není jen zkumavkou s některou z tělních tekutin nebo biologickým vzorkem. Je pro nás příběhem pacienta, který se sice „schovává“ za rodným číslem, je ale skutečný a reálný. A pokaždé, když naše zpráva pomůže nejen s efektivní léčbou, ale třeba také se záchranou života, si můžeme říct, že máme jednu z nejlepších prací na světě.

Prázdniny jsou za námi. Věřím, že jste je prožili příjemně se svými blízkými. Čeká nás podzim, blížící se konec roku, tedy také dohánění všemožných restů, rekapitulace toho, jaký rok 2016 vlastně byl. Někdy není od věci udělat si takovou rekapitulaci o něco dříve, aby bylo možné některé věci ještě napravit. A když už si budete dělat svou vlastní malou rekapitulaci, zkuste se zamyslet také nad tím, co jste letos udělali pro své zdraví. Jestli nic nebo málo – ještě nějaký ten čas v roce 2016 máte. Zkuste ho věnovat sami sobě!

 

Přeji vám příjemné počtení!

MUDr. Kateřina Pinterová
vedoucí laboratoře


Klíčová slova:
Imunologie
synlab czech

Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2016/04
Zobrazit jako .PDF
uvodnik.jpg
uvodnik_2.jpg 24.05.2017
Tomáš Hofman
alergie-je-celozivotni-problem.jpg 30.11.2017
Zdeněk Soudný

Související článkyzamestnanci-synlabu-se-potkali-na-adrenalinovem-vikendu.jpg

Zaměstnanci synlabu se potkali na adrenalinovém víkendu

18.07.2016 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Ve slovenském areálu Divoká Voda - areálu vodných športov Čunovo se na počátku června potkalo 350 zaměstnanců společnosti synlab z České republiky a ze Slovenska. Kromě adrenalinových okamžiků bylo setkání také příležitostí ohlédnout se za uplynulým obdobím a ocenit nejlepší pracovníky.
synlab-vsazi-ve-svych-laboratorich-na-nejmodernejsi-technologie.jpg

Synlab vsází ve svých laboratořích na nejmodernější technologie

18.07.2016 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Internet věcí plně vstupuje také do laboratoří společnosti synlab. Nejnověji díky spolupráci se společností COLSYS – AUTOMATIK, a.s. v podobě synlab monitoru, který pomáhá udržovat podmínky skladování termolabilních materiálů.
synlab-czech-nove-nabizi-mimoradny-svoz.jpg

synlab czech nově nabízí mimořádný svoz

18.10.2016Celý článek...Na začátku srpna jsme spustili zcela novou službu pro své klienty. O mimořádný svoz laboratorních vzorků ze své ordinace si nyní můžete zažádat prostřednictvím aplikace synlabdata v sekci SVOZ. Na vaši on-line žádost neprodleně zareaguje dispečink spádové laboratoře. Cílem této služby je vyhovět vašim požadavkům na urgentní svoz vzorků a urychlení procesu jejich zpracování.
reprodukcni-imunologie.jpg

Reprodukční imunologie

15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková ,MUDr. Barbara TrnkováCelý článek...„Nikoliv láska, ale plodnost je ten největší zázrak přírody.“ Robert Browning
seminare-synlab-siroke-spektrum-oblasti-ze-kterych-si-vybral-kazdy.jpg

Semináře SYNLAB – široké spektrum oblastí, ze kterých si vybral každý

15.02.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Také závěr roku 2016 patřil v SYNLABU, mimo jiné, vzdělávání a seminářům. Završila se tak série desítek hodin vzdělávání pro lékaře, zdravotní sestry i další zdravotnický i nezdravotnický personál, který v průběhu roku 2016 pokryl široké spektrum oblastí a specializací. A začalo se již s přípravou nových vzdělávacích akcí pro rok 2017.

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková