Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Synlab vsází ve svých laboratořích na nejmodernější technologie

synlab-vsazi-ve-svych-laboratorich-na-nejmodernejsi-technologie.jpg 18.07.2016 | Zdeněk Soudný

Internet věcí plně vstupuje také do laboratoří společnosti synlab. Nejnověji díky spolupráci se společností COLSYS – AUTOMATIK, a.s. v podobě synlab monitoru, který pomáhá udržovat podmínky skladování termolabilních materiálů.

Na konci června 2016 společnost synlab dokončila čtvrtou etapu zprovoznění služby aplikace SYNLAB MONITOR. Hlavním cílem celého projektu je zajištění podmínek skladování termolabilních materiálů ve všech laboratořích synlab czech s.r.o.

Kromě výrazného zpřesnění měření a informovanosti o havarijních stavech v oblasti metrologie, přináší tato služba významný integrační prvek nad používanými skladovacími zařízeními napříč celou společností. Metrologové tak dostávají k dispozici komplexní nástroj, který z nich sejme břímě rutinní práce pravidelného měření a reportování.

„Jak je zvykem u webových aplikací, práce se SYNLAB MONITOREM je intuitivní a díky tomu, že je přizpůsobená pro mobilní platformy, poskytuje vysokou užitnou flexibilitu. Uživateli nabídne komfort okamžité informovanosti o stavu a teplotním průběhu libovolného měřeného zařízení. Touto službou zavádíme v synlabu jednotný systém kontinuálního monitoringu a dokumentování kvality skladovacích podmínek ve všech laboratořích. Samozřejmostí je splnění všech legislativních a normativních požadavků,“ představuje novou službu Markéta Jozová, hlavní  metroložka společnosti synlab czech s.r.o.

Na vrcholu celého systému je webové uživatelské rozhraní. Jeho nejvýznamnější část tvoří černé krabičky, které jsou umístěné na lednicích a slouží ke sběru měřených dat po minutách a čtvrthodinách. V celé ČR je do nich aktuálně připojeno cca 500 teplotních a dveřních čidel způsobem, který zachovává záruční podmínky výrobců lednic. Tyto „krabičky“ spadají právě do nově vyvíjecí se technologie Internetu věcí.

„Naší snahou je, aby SYNLAB MONITOR jako víceúčelový systém nesloužil jen metrologům, ale aby v dalších etapách přinesl svůj užitek také energetikům, účetním a controlingu v rámci působení společnosti synlab. Má použití nejen v oblasti teplotního, ale i energetického managementu společnosti. S jeho pomocí přispějeme také k dalšímu snižování ekologické stopy společnosti synlab a optimalizaci nákladů na údržbu,“ uzavírá Markéta Jozová.


Klíčová slova:
synlab czech
SYNLAB MONITOR

Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2016/03
Zobrazit jako .PDF
synlab-vsazi-ve-svych-laboratorich-na-nejmodernejsi-technologie.jpg
jake-sluzby-nabizi-synlab-austria.jpg 16.04.2018
Zdeněk Soudný
specifika-odberu-krve-u-deti.jpg 30.11.2017
Zdeněk Soudný

Související článkyzamestnanci-synlabu-se-potkali-na-adrenalinovem-vikendu.jpg

Zaměstnanci synlabu se potkali na adrenalinovém víkendu

18.07.2016 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Ve slovenském areálu Divoká Voda - areálu vodných športov Čunovo se na počátku června potkalo 350 zaměstnanců společnosti synlab z České republiky a ze Slovenska. Kromě adrenalinových okamžiků bylo setkání také příležitostí ohlédnout se za uplynulým obdobím a ocenit nejlepší pracovníky.
synlab-czech-nove-nabizi-mimoradny-svoz.jpg

synlab czech nově nabízí mimořádný svoz

18.10.2016Celý článek...Na začátku srpna jsme spustili zcela novou službu pro své klienty. O mimořádný svoz laboratorních vzorků ze své ordinace si nyní můžete zažádat prostřednictvím aplikace synlabdata v sekci SVOZ. Na vaši on-line žádost neprodleně zareaguje dispečink spádové laboratoře. Cílem této služby je vyhovět vašim požadavkům na urgentní svoz vzorků a urychlení procesu jejich zpracování.
uvodnik.jpg

Úvodník

18.10.2016 | MUDr. Kateřina PinterováCelý článek...Milí kolegové, ani se tomu nechce věřit, ale v rukách držíte poslední letošní vydání časopisu SYNLABIANER. Stejně jako čísla minulá, je i toto obsahově bohaté a myslím, že „to své“ si v něm najde opravdu každý.
seminare-synlab-siroke-spektrum-oblasti-ze-kterych-si-vybral-kazdy.jpg

Semináře SYNLAB – široké spektrum oblastí, ze kterých si vybral každý

15.02.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Také závěr roku 2016 patřil v SYNLABU, mimo jiné, vzdělávání a seminářům. Završila se tak série desítek hodin vzdělávání pro lékaře, zdravotní sestry i další zdravotnický i nezdravotnický personál, který v průběhu roku 2016 pokryl široké spektrum oblastí a specializací. A začalo se již s přípravou nových vzdělávacích akcí pro rok 2017.
mejte-sve-zdravi-pod-kontrolou-s-novou-sluzbou-synlab-czech.jpg

Mějte své zdraví pod kontrolou s novou službou synlab czech

21.08.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Společnost synlab czech s. r. o. je opět o něco napřed. Nově se zaměřila na vzrůstající počet Čechů, kterým není lhostejné jejich zdraví a jsou připraveni do něj investovat i finanční prostředky. Ve spolupráci s e-shopem www.nextlifeapp.cz připravila systém "balíčků" laboratorních vyšetření, které si mohou klienti jednoduše a komfortně koupit on-line z domova. Preventivní péče tak nikdy nebyla jednodušší.

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková