Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

On-line preventivní péče v synlab czech

on-line-preventivni-pece-v-synlab-czech.jpg 30.11.2017 | Zdeněk Soudný

V předchozím čísle Synlabianeru jsme vám představili naši novou službu, která se soustředí na zákazníky z řad samoplátců. Prostřednictvím e-shopu, kde naleznou parametry a metody laboratorních vyšetření uspořádaných do přehledných balíčků, se snažíme zlepšit našim klientům dostupnost nadstandardní péče a pomáháme jim snáze se starat o své zdraví.

Respektujeme, že chování pacientů se v průběhu času mění a aktivní péče o zdraví se stala běžnou součástí života. Nový projekt synlab czech se zaměřuje na všechny, kdo se chtějí starat o svůj zdravotní stav a vědí, že prevence a zdraví spolu úzce souvisejí. Naši lékařští odborníci sestavili atraktivní balíčky laboratorních vyšetření, navržené tak, aby zákazníci, kteří jsou ochotni si připlatit, dostali ucelený přehled o svém zdraví. Při jejich sestavování se naši experti zaměřili především na onemocnění, která Čechy trápí nejvíce a s nimiž se jako lékaři ve své praxi setkávají nejčastěji. Kromě civilizačních onemocnění, jako je diabetes nebo ateroskleróza, zařadili také základní vyšetření jater či funkce štítné žlázy. Zároveň budou v e-shopu postupně přibývat nejrůznější specializovaná vyšetření, jako například testy na nemoci, jež si mohou lidé snadno přivézt z exotické dovolené.

Na následujících řádcích vám podrobněji představíme tři z naší nabídky balíčků.

 

Vitamin D: aby netrpělo srdce ani nálada

Protože mnoho z nás trpí jeho nedostatkem, je vhodné jeho hladinu v krvi pravidelně kontrolovat a případně ho tělu dodávat. Vitamin D je totiž důležitým faktorem pro správný vývoj a funkci mozku, zdravý růst a zdraví kostí. V organismu má však také další významné úkoly v mechanismech odpovědných za vysoký krevní tlak a kardiovaskulární onemocnění, cévní mozkové příhody a za připravenost imunitního systému bojovat s infekcí. Lidské tělo ho přirozeně získává především ze slunečního svitu. Jeho nedostatek se může projevit osteoporózou či častými zlomeninami kostí.

V rámci tohoto balíčku se vyšetřuje parametr vitamin D total (25-OH).

 

Trojboj: játra, slinivka a ledviny

Tento balíček vyšetření prověří hned tři důležité orgány v těle – játra, ledviny a slinivku. Biochemické vyšetření jater zjistí aktivitu některých jaterních enzymů a hladinu bilirubinu. Výsledek jaterních testů mimo stanovenou referenční mez je normální po zátěži, ovšem může poukázat také na některé z možných onemocnění jater (nejčastěji hepatitidu, mononukleózu či důsledky nezdravého životního stylu a nadměrné konzumace alkoholu). Onemocnění ledvin i slinivky nebolí, proto můžou zůstat dlouho skrytá, o to závažnější však mají důsledky. Pravidelnou prevencí, zahrnující také laboratorní vyšetření krve a moči, lze včas odhalit například počínající záněty slinivky či nesprávnou funkci ledvin, která pokud není léčena, může skončit dialýzou, či dokonce transplantací orgánu.

 

V rámci tohoto balíčku se vyšetřují následující parametry:

  • celková bílkovina
  • kreatinin v krevním séru
  • bilirubin celkový
  • bilirubin konjugovaný
  • ALT
  • AST
  • GGT
  • ALP
  • amyláza pankreatická
  • lipáza

 

Potřebuji přeočkovat proti tetanu?

Tetanus je nemoc znečištěných ran, kterou vyvolává infekce způsobená bakterií Clostridium tetani. Jde o bakterii přirozeně přítomnou v půdě, ve střevech zvířat a lidí, ve výkalech apod. Toto vyšetření je vhodné ke kontrole účinnosti očkování proti tetanu především v případě, pokud si člověk není jistý, kdy byl naposledy přeočkován.

V rámci tohoto balíčku se vyšetřuje parametr tetanus IgG. Výsledek určí, zda člověk má, či nemá vytvořenou dostatečnou protektivní imunitu a zda je, nebo není potřeba včasné přeočkování proti tetanu.

 

Při nákupu každého balíčku zákazník obdrží instrukce, jak se chovat před odběrem. Služba je dostupná na www.nextlifeapp.cz, kde si lze rychle a snadno objednat a zaplatit vyšetření přímo z pohodlí domova. Vyšetření lze absolvovat na všech odběrových pracovištích synlab czech, přičemž konkrétní pracoviště si zákazník vybírá přímo při nákupu balíčku. Laboratorní výsledek vyšetření následně vyhodnotí a okomentuje náš lékař specialista.

Pro více informací kontaktujte call centrum na telefonním čísle 800 66 33 99.


Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2017/04
Zobrazit jako .PDF
on-line-preventivni-pece-v-synlab-czech.jpg

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková