Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Nové produkty v SYNLAB Francie

nove-produkty-v-synlab-francie.jpg 30.11.2017 | Zdeněk Soudný

Ve skupině SYNLAB Group pravidelně zavádíme nové produkty a služby. V tomto čísle magazínu Synlabianer vám představíme novinky, které nedávno spustili naši kolegové ve Francii.

Digitalizace postupně zasahuje do většiny oblastí našeho života, a proto je přirozené, že se zvyšuje i poptávka po laboratorních výsledcích, které se přenášejí elektronickou cestou. Na měnící se požadavky zákazníků odpověděli naši kolegové z pobočky SYNLAB Francie vytvořením nové informační služby a B2B databáze. Pacienti a zdravotní sestry tak využívají výhod informační služby prostřednictvím SMS. Aktuálně se tato bezplatná služba zavádí ve 14 regionálních laboratořích a urychluje komunikaci mezi zdravotnickým personálem a pacienty. V průběhu posledních šesti měsíců bylo formou SMS zasláno průměrně 10 700 výsledků měsíčně.

Zákazníci francouzských laboratoří užívající databáze B2B, zejména pak soukromé zdravotní pojišťovny, využívají od konce loňského roku výhod nové IT služby, která slouží k vyhodnocování dopadu screeningových kampaní. IT služba je soustředěna kolem anonymní databáze, poskytuje snadno přístupnou on-line registraci a srozumitelně koncipované zprávy s grafy a komentáři. Službu ve Francii úspěšně zavedli na konci roku 2016 k pilotní kampani, kdy se registrovalo zhruba 500 pacientů.

 

Nové obchodní příležitosti

Naši francouzští kolegové představili nový obchodní model pro prodej laboratorních vyšetření onemocnění přenášených klíšťaty. Již zavedená vyšetření sestavili do komplexních balíčků, a navíc nabízejí i poradenské služby laboratorních odborníků. Tento produkt zahrnuje široký panel vyšetření a klade si za cíl dvě věci: poskytnout snadno implementovatelnou diagnostiku pro praktické lékaře a specialisty a nabízet interpretaci laboratorních výsledků srozumitelnou pro samotné pacienty. Produkt proto doprovází komunikační kampaň, která využívá tzv. 360° komunikace. Prostřednictvím vlastních odborníků a vyškolených biologů šíří informace po celé zemi a ti je pak skrze školení, konference či osobní návštěvy předávají lékařům a pacientským sdružením. Výsledky tohoto přístupu jsou impozantní: tržby za laboratorní vyšetření ve Francii v souvislosti s nemocemi přenášenými klíšťaty se zvýšily o více než 45 % v roce 2016 ve srovnání s předchozím rokem.

 

Spolupráce s belgickou RP Lab v oblasti funkční a nutriční biologie

Na konci roku 2016 vyvrcholila spolupráce mezi francouzským a belgickým týmem při odstartování projektu funkční a nutriční biologie, jenž směřuje k francouzské lékařské komunitě. Nový model partnerství využívá zkušenosti a specializované nástroje vyvinuté týmem belgické laboratoře RP Lab a dělá je bez problémů přístupné partnerským laboratořím SYNLAB po celé Francii. Hlavní součástí první fáze spolupráce byly především informativní schůzky týkající se samotného spuštění projektu – vědecké konference určené lékařům, které organizovaly místní laboratoře s belgickým týmem společnosti RP Lab. Tyto lékařské konference se uskutečnily na několika místech ve Francii a přilákaly kolem 180 účastníků. Do konce 2. čtvrtletí letošního roku se oba týmy intenzivně připravovaly na druhou fázi. Ta v současné době znamená především širší uvedení produktu na trh ve Francii, zvýšenou spolupráci mezi různými laboratořemi SYNLAB s odbornými znalostmi funkční a nutriční biologie a přípravu na zavádění produktu ve Švýcarsku (oblast Romandie).

 

Klinické studie v SYNLAB Francie

Ve Francii začala také experimentální fáze nového testu ISET®, který umožní identifikaci nádorových buněk kolujících v krvi (CTC) pomocí filtrace a dovolí cytopatologickou analýzu. Tento test nabízí dodatečnou indikaci a může přispět ke zlepšení terapeutického rozhodování a monitorování. V našich francouzských laboratořích budou i nadále probíhat klinické studie a experimentální fáze.


Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2017/04
Zobrazit jako .PDF
nove-produkty-v-synlab-francie.jpg

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková