Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Napsali o nás

napsali-o-nas_1.jpg 10.05.2019 | Gabriela Matějková

Již podruhé vám přinášíme přehled těch nejlepších mediálních výstupů, ve kterých se blýskli odborníci z laboratoří, ambulancí i odběrových pracovišť SYNLAB. Někteří vystupovali v televizních pořadech, jiní byli citováni v poradenských článcích i na titulních stranách deníků. Od začátku letošního roku do konce března jevila média největší zájem o témata aktuálních epidemií, tedy o chřipku a spalničky.

LEDEN

V lednovém vydání časopisu Moje Zdraví sdělil MUDr. Aleš Ducháček, náš praktický lékař z ambulance v Ženských domovech na Praze 5, čtenářům, jak a kdy je nutné užívat antibiotika.

Ředitelka společnosti SYNLAB Kateřina Bílly Danyšová poskytla časopisu Ekonom rozhovor o technologiích, které denně používá. Najevo vyšlo, že je minimalistka a že v její kabelce byste zbytečnosti hledali marně. Jaké spotřebiče používá nebo čím jezdí do práce, si mohou přečíst i předplatitelé webu iHNed.cz.

ÚNOR

„Přecházením nemoci si lidé zadělají na vážné zdravotní komplikace, například zánět plic či mozku. Zejména ale může zhoršit již přítomné nemoci, hlavně srdce, a to mnohdy se smrtelnými následky,“ varoval MUDr. Aleš Ducháček v souvislosti s rizikem přecházení chřipky. Jeho vyjádření prošlo na začátku února napříč všemi jihomoravskými VLM Deníky, a to rovnou na titulní straně.

K desátému lednu jsme dokončili akvizici laboratoře Prokopec COP s.r.o. v Českých Budějovicích, čímž jsme získali naši první laboratoř se specializací na gynekologickou cytologii. Napsali o tom v prvním únorovém čísle odborného čtrnáctideníku Medical Tribune. Pro prevenci karcinomu děložního hrdla je cytologie hlavní screeningovou metodou k odhalení prekanceróz, dysplazií i samotného nádoru.

Naše odborná garantka infekční sérologie RNDr. Aneta Medonosová zazářila na konci února v reportáži pro Události České televize. Divákům osvětlila postup testování hladiny protilátek na spalničky a upozornila na skupinu dospělých očkovaných Čechů, u kterých se na základě její zkušenosti objevují spalničky aktuálně nejčastěji.

BŘEZEN

První jarní měsíc jsme byli z hlediska zájmu médií na roztrhání, a to převážně kvůli neustále rostoucímu počtu nakažených Čechů spalničkami. Vyjádření RNDr. Anety Medonosové k výsledkům testování v našich laboratořích se v této souvislosti objevilo na titulních stranách Mladé fronty DNES a Lidových novin. Paní doktorka čtenářům také doporučila, aby si nechali zjistit hladiny protilátek v těle, a upozornila na nákazou ohrožené skupiny obyvatel. Tyto informace vyšly v Hospodářských novinách, na portálech iDNES.cz a vitalia.cz a v nepřeberném množství dalších médií.

Odběrové pracoviště v pražských Řepích v čele s vedoucí odběrových pracovišť Martinou Vrškovou, DiS., z laboratoře v Jankovcově, a paní doktorku Anetu Medonosovou si v březnu opět přijel natočit štáb České televize, tentokrát pro pořad Věda 24. Reportérka ČT 24 si u nás otestovala hladinu protilátek na spalničky a před kamerou si s paní doktorkou popovídala o průběhu testování, historii vakcinace a výsledcích diagnostiky.

Deník Metro se na konci měsíce věnoval alergiím. K tématu vytvořil speciální přílohu, v níž využil citace našich odborníků, a to rovnou do čtyř článků. MUDr. Radka Šedivá poskytla deníku rozhovor o tom, co stojí za alergickou reakcí, proč je někdo alergický a jiný ne nebo v čem je alergie nebezpečná. V části o potravinových alergiích a intolerancích pak redakce citovala MUDr. Marka Antoše, který čtenářům mimo jiné vysvětlil rozdíl mezi těmito zdravotními komplikacemi.


Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2019/02
Zobrazit jako .PDF
napsali-o-nas_1.jpg

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková