Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Napsali o nás

napsali-o-nas.jpg 11.02.2019 | Michael Hromada

Odborníci z laboratoří a ambulancí SYNLAB se s různými tématy často objevují v českých médiích. V naší nové rubrice vám budeme pravidelně přinášet přehled těch nejzajímavějších mediálních výstupů.

ZÁŘÍ

V posledním zářijovém čísle pravidelné páteční přílohy Hospodářských novin ego! vyšel obsáhlý rozhovor s naší generální ředitelkou Kateřinou Bílly Danyšovou. Rozpovídala se nejen o světě laboratoří, ale i o své vášni pro dějiny, techniku a příběhy hrdinů druhé světové války.

Posluchači Českého rozhlasu Dvojka se pak v pořadu Poradna mohli dotazovat MUDr. Marka Antoše, našeho klinického biochemika z pražské laboratoře v Jankovcově ulici, na potíže související s potravinovými intolerancemi. Osvětlil zde rozdíly mezi alergií a potravinovou intolerancí a poradil, jak zjistit, které potraviny nám tyto problémy mohou způsobit.


ŘÍJEN

Začátkem října se opět blýskl náš specialista na klinickou biochemii MUDr. Marek Antoš v rozhovoru o potravinové intoleranci, tentokrát na portálu Flowee.cz.

V populárním časopise 100+1 Zázraky medicíny vyšel čtyřstránkový rozhovor s naší specialistkou na klinickou mykologii, mykologii prostředí a vakcíny RNDr. Danou Hanulákovou. Čtenářům popsala princip autovakcín a jejich vliv na imunitní systém člověka. Porovnala je také s antibiotiky, za které mohou při řadě chronických infekcí představovat „zdravější“ náhradu. Portrét paní doktorky zdobí dokonce titulní stranu vydání. Vývoj autovakcín a laboratorní praxi pak v dalším rozhovoru v tomto časopise přiblížila RNDr. Eva Uhlířová a její tým z brněnské laboratoře SYNLAB.

Na konci měsíce si mohly čtenářky lifestylového portálu ProŽeny.cz přečíst článek o tom, co všechno se dá zjistit z rozboru krve. Text byl vytvořený ve spolupráci s MUDr. Kateřinou Pinterovou, naší specialistkou v oboru klinické biochemie a hematologie.


LISTOPAD

V předposledním měsíci loňského roku se v týdeníku Katka zaměřili na refluxní chorobu. Článek o jejích příznacích, léčbě a nové metodě testování Peptest vznikl ve spolupráci s MUDr. Markem Antošem.

Nadužívání antibiotik škodí tělu je titulek v deníku Právo, pod kterým se naše specialistka na autovakcíny RNDr. Dana Hanuláková vyjádřila k vlivu antibiotik na lidský organismus a osvětlila, které infekce je vhodnější řešit autovakcínami než antibiotiky. Připojili jsme se tak k již třetímu Světovému antibiotickému týdnu, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace jako osvětu proti nesprávnému a nadměrnému užívání antibiotik u lidí i zvířat, které vede ke vzniku rezistentních bakterií.


PROSINEC

S přicházející zimou a začínající chřipkovou epidemií se v médiích zvýšil zájem o témata související s tímto onemocněním. Náš poradenský článek, vytvořený ve spolupráci s MUDr. Alešem Ducháčkem z ambulance SYNLAB, pojednávající o typických příznacích, léčbě a očkování proti chřipce, se objevil hned v několika regionálních mutacích Deník.cz.

Na základě současného trendu užívání si vánočních svátků v zahraničí vydal Blesk.cz poradenský článek o hrozbách exotických nemocí v oblíbených destinacích jako Egypt, Karibik, Thajsko apod. Výčet jim pomohl vytvořit MUDr. Vít Nádvorník z infekční a hepatologické ambulance SYNLAB, který v něm podrobně popsal zdroje nákazy, příznaky nemocí a doporučil vhodné očkování.


Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2019/01
Zobrazit jako .PDF
napsali-o-nas.jpg
alex-krevni-test-ktery-urci-pres-280-specifickych-lge-protilatek.jpg 11.02.2019
Ing. Anabela Čížková ,Michael Hromada
mudr-marek-antos_1.png 06.12.2018
Michael Hromada

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková