Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Jaké služby nabízí SYNLAB Austria

jake-sluzby-nabizi-synlab-austria.jpg 16.04.2018 | Zdeněk Soudný

Na tomto místě časopisu vám pravidelně představujeme jednotlivé země patřící do skupiny SYNLAB. Nyní se zaměříme na naše jižní sousedy.

Společnost SYNLAB Austria byla založena v roce 1987 jako IMCL, Institut für Medizinische und Chemische Labordiagnostik, později přešla pod skupinu FutureLab. Před osmi lety se stala členem skupiny SYNLAB.

Rakousko má vysoce rozvinutý systém veřejného zdravotnictví. Většina pacientů má zdravotní pojištění, které zahrnuje také laboratorní vyšetření. Tržní podíl samoplátcovských vyšetření je zhruba 6 %. Očekává se však, že se tento podíl bude v dalších letech navyšovat a že segment privátní péče bude nabývat na významu. Na to se SYNLAB Austria již také připravuje.

SYNLAB má ve Vídni centrální laboratoř a sedm odběrových pracovišť. Soustředění se na Vídeň má svou logiku, žije tu téměř čtvrtina obyvatel země, avšak na druhou stranu je zde také velmi konkurenční trh. Další odběrové pracoviště má SYNLAB v Oberwartu, jižně od Vídně.

Rakouský SYNLAB spolupracuje s širokou škálou zákazníků – s praktickými lékaři, internisty a gynekology, kteří jsou hlavními zákazníky, dále s pacienty, soukromými nemocnicemi a klinikami. Služby pokrývají celou oblast diagnostického spektra, od základních testů až po speciální diagnostiku. Většina vzorků se pak zpracovává v centrální laboratoři.

SYNLAB Austria je v současné době jedničkou na trhu soukromých nemocničních laboratoří v Rakousku. V rámci služeb provádí řízení nemocničních laboratoří, od jejich organizace přes personální management až po kontrolu kvality a nákladů. Posledním přírůstkem do portfolia je soukromá klinika Goldenes Kreuz, která provozuje největší soukromou porodnici v Rakousku. SYNLAB dosáhl v uplynulých letech stabilního růstu a na začátek roku 2018 je naplánováno jeho přestěhování do nových moderních prostor.


Široká škála doplňkových služeb

• Elektronický systém umožňující komunikaci mezi lékaři a laboratořemi, který zahrnuje elektronické žádanky a výsledkové listiny. Zprávy jsou k dispozici jak lékařům, tak pacientům prostřednictvím vyhrazeného webového portálu a mobilní aplikace.
• Vědecká sympozia a odborná školení pro lékaře.
• Úplný logistický servis, od vyzvednutí vzorku až po doručení výsledkové listiny, využívání systému GPS ke sledování a plánování tras vozového parku.
• Odborné poradenství pro lékaře a pacienty od týmu vysoce kvalifikovaných lékařů.

Synlab Austria v kostce

založení: 1987
centrála: Vídeň
počet zaměstnanců: 180
počet vyšetření za rok: 10 milionů
hlavní konkurence: Labors.at, Wonnerth & Partner


Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2018/01
Zobrazit jako .PDF
jake-sluzby-nabizi-synlab-austria.jpg
sexualne-prenosne-infekce-3-cast-lidske-papilomaviry-hpv.jpg 18.10.2016
Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů
uvodnik.png 06.12.2018
MUDr. Marek Antoš

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková