Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Jak zvládat prožitá traumata, třeba i za pomoci technik Navy Seal?

jak-zvladat-prozita-traumata-treba-i-za-pomoci-technik-navy-seal.jpg 17.10.2016 | Zdeněk Soudný

Zdravotní sestry, laboranti a laborantky. Ti všichni prošli seminářem, který společnost SYNLAB organizovala pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Hlavními tématy byly obava, napětí, úzkost, stres, panické reakce a způsoby, jak se s nimi vypořádat.

V kongresovém sále hotelu ILF bylo ke konci září živo. Tématem semináře byly situace, do kterých se zaměstnanci ve zdravotnictví mohou díky fyzické i psychické náročnosti jejich povolání dostat poměrně často.

PhDr. Jana Sládková, přední česká odbornice na zátěžové situace (nejen) zdravotníků, která celý seminář vedla, ho zahájila přednáškou „Co všechno nás může zranit – hlubší příčiny obav, napětí, úzkost, stres, paniky“. De facto tak uvedla tématiku celého dne a otevřela mnoho oblastí, které účastníky zajímaly.

Po úvodní obecnější části semináře se postupně nořila do detailnější problematiky – odpovědi organismu na prožitá traumata a související zákonitosti a jak a proč přicházejí úzkostné stavy či panické ataky. Kromě (v tomto případně rozhodně nikoli nudné) teorie si účastníci semináře mohli některé metody a praktiky i vyzkoušet. V praktické části tak například nacvičovali, jak se dostat do skvělé nálady, nebo měli šanci otestovat si techniky zvládnutí psychických příznaků úzkosti a paniky. Součástí interaktivní části byly také techniky Navy Seals.

Kromě velmi poutavého semináře a mnoha praktických zkušeností si jeho účastníci odnesli také 4 kredity v rámci celoživotního vzdělávání v oboru nelékařského zdravotnického pracovníka.


Klíčová slova:
Neplodnost

Tento článek je součástí vydání
Synlabianer 2016/04
Zobrazit jako .PDF
jak-zvladat-prozita-traumata-treba-i-za-pomoci-technik-navy-seal.jpg
mudr-marek-antos_1.png 06.12.2018
Michael Hromada

Související článkyvirus-zika-postrach-letosniho-leta-ne-pro-laboratore-synlab.jpg

Virus zika – postrach letošního léta? Ne pro laboratoře SYNLAB

17.10.2016 | MUDr. Jarmila Bečvářová ,Mgr. Ing. Bc. Libor StaněkCelý článek...Počátkem letošního jara nás veškerá média informovala o celosvětovém problému s názvem Zika. Dle předpokladu, kdykoliv se jedná o možnost nákazy cizorodým agens, o virech to platí o to více, vypukne mezi lidmi hysterie, neb „strach má velké oči“. Na druhou stranu by se žádná možnost epidemie neměla podceňovat.
menime-svou-tvar-ale-jsme-to-stale-my.jpg

Měníme svou tvář, ale jsme to stále my

17.10.2016 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Je to rok, kdy společnost synlab získala strategického investora a stala se – spolu s další významnou evropskou laboratorní společností Labco – součástí nadnárodní společnosti Cinven. Dohromady tvoří jednoho z největších a nejvýznamnějších poskytovatelů laboratorních služeb na starém kontinentě. Nyní dochází ke změně korporátní identity celé společnosti – jméno SYNLAB zůstává, ale s novým logem, barevností a symbolem.
seminare-konference-informace-synlab-pomaha-odbornemu-vzdelavani.jpg

Semináře, konference, informace – synlab pomáhá odbornému vzdělávání

18.07.2016 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Také v uplynulém období pořádala společnost synlab několik odborných seminářů, na kterých byly diskutovány nejnovější poznatky z odborné činnosti společnosti synlab. Semináře a konference jsou dalším doplněním činnosti společnosti synlab, kterou se snaží pomoci zvýšit odbornost všem svým zaměstnancům, spolupracovníkům či partnerům.
ceva-moderni-cesta-celozivotniho-kreditniho-vzdelavani.jpg

CEVA – moderní cesta celoživotního kreditního vzdělávání

18.07.2016 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Společnost synlab je již druhým rokem generálním partnerem projektu Creative Education Vital Application (CEVA), který pomáhá s interním vzděláváním zaměstnanců. Prostřednictvím sofistikovaného e-learingového programu si mohou zaměstnanci prohlubovat svou odbornou kvalifikaci a průběžně získávat potřebné kredity pro celoživotní vzdělávání. To vše z pohodlí pracoviště či domova, podle časových individuálních potřeb. Spolupráce společnosti synlab s provozovatelem portálu CEVA navíc umožňuje přípravu specifických vzdělávacích kurzů, určených přímo pro zaměstnance synlabu. Náklady na vzdělávání za své zaměstnance navíc plně platí společnost synlab.

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková