Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Nejnovější články

Doporučené články

Více článků


mudr-marek-antos_1.png

MUDr. Marek Antoš

06.12.2018 | Michael HromadaCelý článek...Vystudoval obor všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě UK. Tři roky pracoval na interním oddělení v Podřipské nemocnici v Roudnice nad Labem, poté se rok věnoval vojenskému zdravotnictví. Následujících dvacet let strávil modernizací lékařských laboratoří na severu Čech. V červenci 2018 nastoupil do společnosti SYNLAB, kde je jako zástupce vedoucí laboratoře odpovědný za finální kontrolu výsledků.
laboratorni-vysetreni-funkce-ledvin-aktualni-statistiky-z-nasich-laboratori.jpg

Laboratorní vyšetření funkce ledvin: aktuální statistiky z našich laboratoří

30.11.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Chronické renální selhání je onemocnění ohrožující život, u kterého je nutné, aby se přirozená funkce ledvin nahradila dialýzou nebo transplantací. V mnoha evropských zemích se uskutečnily screeningové studie, jež dokazují, že přibližně 10 % populace má nějakou formu poškození ledvin. Také z důvodu jejího stárnutí se navíc predikuje, že toto procento bude narůstat.
chci-svou-tvorbou-udelat-zivot-lidi-o-trosku-radostnejsim.jpg

Chci svou tvorbou udělat život lidí o trošku radostnějším

30.11.2017 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Aby nebyl pro děti odběr krve stresujícím zážitkem, nosí naše sestry na odběrových pracovištích specializujících se na dětské pacienty speciální „veselé zástěrky“. Jejich autorkou je módní a oděvní návrhářka Marie Zelená, autorka projektu Návraty k hodnotám. Žije a tvoří převážně v Praze, pochází však z krásné obce Ostrožská Nová Ves nedaleko Uherského Hradiště. Velmi úzce spolupracuje se svojí dcerou Martinou Hrnčířovou, která je tváří její značky a občas ji i zastupuje. Nejen tento projekt byl tématem našeho rozhovoru.
serologie-strevnich-infekci-a-reaktivni-artritida.jpg

Sérologie střevních infekcí a reaktivní artritida

16.04.2018 | MVDr. Michaela VerčínskáCelý článek...Infekce způsobené rody bakterií Yersinia, Campylobacter, Salmonella a Shigella mohou u některých jedinců vyvolat reaktivní artritidu (ReA). Tato neinfekční artritida může vzniknout v intervalu dvou až šesti týdnů po infekci v urogenitálním či gastrointestinálním traktu (enteropatická ReA).
synlab-sport-team-aktivne-pomaha.jpg

SYNLAB sport team aktivně pomáhá

17.10.2016 | Zdeněk SoudnýCelý článek...Během nejen ke zdraví, ale také na pomoc dětem a seniorům, tedy těm, kteří naši pomoc potřebují častěji než jiní. Právě to by mohlo být heslo zaměstnanců společnosti SYNLAB, kteří se zapojili do firemního sportovního týmu a spolu s ním celé série běhů v českých horách. V rámci nich se nejen běhalo a závodilo, ale také pomáhalo.
Více článků

NejčtenějšíSexuálně přenosné infekce 2. část: bakteriální původci, jiní než Chlamydia trachomatis18.07.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů

Reprodukční imunologie15.02.2017 | Ing. Anabela Čížková | MUDr. Barbara Trnková

Sexuálně přenosné infekce 3. část: lidské papilomaviry (HPV)18.10.2016 | Mgr. Klára Vilimovská Dědečková, Ph.D., Laboratoř molekulární diagnostiky, Oddělení Molekulární detekce patogenů